Nazwa projektu: Projekt wnętrz mieszkania w Poznaniu
Kategoria: Wnętrza
Powierzchnia: 65,0 m2
Data realizacji: 08/2022
Zespół: architekt Sebastian Marach
Zdjęcia kroniki.studio

Projekt wnętrz mieszkania w Poznaniu darzymy wyjątkowym sentymentem, ponieważ była to jedna z pierwszych realizacji YONO Architecture. Wnętrze mieszkania zaprojektowano dla 3 – osobowej rodziny. Działania przy projekcie rozpoczęliśmy od dość dużych zmian w układzie mieszkania, a konkretnie od usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian. Powiększono w ten sposób część dzienną (usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym), sypialnię oraz pokój dziecka (kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju). Zmiany podyktowane były wyłącznie funkcjonalnością przestrzeni, która wedle życzenia inwestorów miała być bardziej otwarta.

Punktem wyjścia było połączenie nowoczesnego mieszkania z elementami w stylu vintage, natomiast bazę kolorystyczną mieszkania miała stanowić biel oraz drewno, przełamane ciemnymi akcentami.

Już od wejścia do mieszkania wita nas otwarta, jasna część dzienna, w której znalazło się miejsce na aneks kuchenny, sofę oraz okrągły stół polskiego producenta – firmy Paged. Przy stole znajdziemy krzesła wyprodukowane w Danii w latach 60 – zostały one znalezione przez właścicieli w kameralnym antykwariacie w małej miejscowości, podczas jednej z podróży. Aneks kuchenny wygrodzono od części wypoczynkowej za pomocą niskiej ścianki, która z jednej strony kryje dodatkową zabudowę kuchenną, natomiast z drugiej strony pełni funkcję ściany z miejscem na TV. Tuż za sofą widzimy regał – jeden z ulubionych mebli właścicieli. Powstał on w wyniku nowego układu ścian – został umieszczony pod żelbetowym podciągiem. Bardzo ważną rolę pełni naturalne światło, które wpada do wnętrza niemalże przez cały dzień (okna skierowane są głównie na południe).

Łazienka stanowi kontynuację kolorystyczną pozostałych pomieszczeń, przełamaną akcentem w postaci płytek ornamentalnych. Mijając łazienkę przechodzimy do sypialni, której jedna ze ścian jest w całości przeszklona i wychodzi na balkon. Głównym elementem sypialni jest łóżko polskiego producenta Nobonobo. Znajdziemy tu również toaletkę (ulubione miejsce Pani domu) oraz biurko z miejscem do pracy marki Szyszka Design.


MEDIA O PROJEKCIE:

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu. We wnętrzu akcenty w stylu vintage. / whitemad.pl

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu – gdy nowoczesność spotyka vintage / plndesign.pl

Najlepsze wnętrza: mieszkanie z nutą vintage / f5.pl

Z nutą vintage. 65-metrowe mieszkanie w Poznaniu / magazif.com

65-metrowe mieszkanie w Poznaniu z nutą vintage / dom-i-wnetrze.pl

Jak urządzić 65-metrowe mieszkanie? / weranda.pl

YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach,
specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz.
Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.

YONO Architecture E: biuro@yonoarchitecture.com M: +48 662 128 657FACEBOOKINSTAGRAMPINTEREST

Realizacja: MW agencja kreatywna

YONO Architecture

Architekt

Architekt