Nazwa projektu: Projekt wnętrz mieszkania w Toruniu
Kategoria: Wnętrza
Powierzchnia: 111,4 m2
Data realizacji: 04/2022
Zespół: architekt Sebastian Marach, architekt Sandra Bogucka

Właściciele dwupoziomowego apartamentu w Toruniu zwrócili się z prośbą o wykonanie projektu wnętrz we wczesnym etapie budowy budynku. Taka decyzja klientów pozwoliła na wprowadzenie wielu korekt na etapie zmian lokatorskich, w tym tej najważniejszej, dotyczącej układu funkcjonalnego mieszkania. Układ dopasowano do potrzeb klientów - na parterze mieszkania zaprojektowano część dzienną, składającą się z salonu i aneksu kuchennego, łazienki, klatki schodowej oraz pokoju wypoczynkowego. Piętro wypełniła część sypialniana składająca się z sypialni, garderoby, łazienki oraz gabinetu. Z klatki schodowej na piętrze prowadzi wyjście na taras, na dachu budynku. Ponadto w ramach zmian deweloperskich dostosowano instalacje elektryczne, instalacje wodno – kanalizacyjne, instalację klimatyzacji oraz dokonano korekt w warstwach posadzki tarasu. W oparciu o wytyczne klientów zaprojektowano nowoczesne wnętrze z elementami klasycznymi, orientalnymi oraz boho.

Przestrzenie parteru są pełne bieli, drewna oraz naturalnego kamienia. Otwarta część dzienna jest pełna funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z nich jest wyspa kuchenna połączona ze stołem jadalnianym. Wyspa, zaprojektowana jako pewnego rodzaju rzeźba, wygradza przestrzeń kuchenną od części wypoczynkowej. W miejscu, w którym znajduje się sofa, przestrzeń jest wysoka na obie kondygnacje mieszkania. Nad pufiastą sofą umieszczono obraz Pani Agnieszki Kirzanowskiej – Osińskiej. Jedną ze ścian salonu zaprojektowano z bloczków ceramicznych, które przepuszczają światło. Wydzielają dodatkową przestrzeń na pianino, jednocześnie wprowadzając grę światła i cienia w całej przestrzeni. Poza światłocieniem widać zmianę struktury posadzki – w części wejściowej i kuchennej zastosowano białe płytki, natomiast pierwszoplanową rolę w pozostałej części mieszkania odgrywa drewniana jodełka. Z myślą o Pani domu zaprojektowano pokój kawowy. Można tu wypocząć przy kawie oraz ulubionej książce. Na parterze wygospodarowano miejsce na łazienkę z prysznicem, gdzie również pojawia się motyw kamienia oraz bieli. Pod prysznicem zaprojektowano siedzisko, obłożone drewnianymi listewkami.

Na piętro udajemy się klatką schodową, którą jednocześnie możemy wyjść na taras zewnętrzny, położony na dachu budynku. To główne miejsce wypoczynku właścicieli. Pod ażurową pergolą znajdują się sofy i fotele, natomiast jacuzzi oraz stół na spotkania z przyjaciółmi skryto wśród wysokich traw i roślin ciepłolubnych. Na wprost wyjścia z tarasu widzimy drzwi rozsuwane prowadzące do sypialni, w której zastosowano ciemniejszą niż na parterze tonację kolorów. W ten sposób uzyskano bardziej intymny charakter pomieszczeń. Sypialnia to przestrzeń łącząca strefę wypoczynku z garderobą, do której prowadzi przeszklony łącznik z toaletką. Na wprost łącznika znajduje się wejście do gabinetu – miejsca pracy Pana domu, natomiast przez garderobę przechodzimy do prywatnej łazienki. To pomieszczenie wykończono płytkami o strukturze kamienia, których wyraźne żłobienia stanowią tło dla elementów z drewna. Wzrok przykuwa wolnostojąca wanna na tle okna tarasowego.


MEDIA O PROJEKCIE:

Dwupoziomowe mieszkanie w Toruniu. We wnętrzu króluje drewno i kamień! / whitemad.pl

Mieszkanie z klasycznymi elementami oraz akcentami w stylu boho / archinea.pl

Dwupoziomowy apartament w Toruniu od YONO ARCHITECTURE / plndesign.pl

Mieszkanie z klasycznymi elementami oraz akcentami w stylu boho / onet.pl

YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach,
specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz.
Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski.

YONO Architecture E: biuro@yonoarchitecture.com M: +48 662 128 657FACEBOOKINSTAGRAMPINTEREST

Realizacja: MW agencja kreatywna

YONO Architecture

Architekt

Architekt